Infinix yeni telefonunu özel akıllı şarj kitiyle satışa sunacak, bu bir ilk

Özellikle yoğun kullanım gerektiren günlerde, kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak bu yenilik, telefonunuzun enerjisini kesintisiz korumanıza olanak tanıyacak.

Akıllı telefon pazarında üreticilerin rekabet ettiğini önemli bir alan da batarya performansı. Hızlı şarj ne kadar kullanıcı dostu olsa da batarya performansını etkilemesi açısından tedirgin edici tarafları da var. Infinix, 18 Mart’ta Note 40 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve bu serinin bazı telefonlarında, şarj işlemlerini yönetecek Cheetah X1 adında özel bir çip bulunacağını duyurdu.

Bu çip, şirketin All-Round FastCharge 2.0 olarak adlandırdığı bir teknolojiyi destekleyecek ve iddialara göre 260W’a varan kablolu ve 110W’a varan kablosuz şarj imkanı sunacak. Ancak yapılan açıklamada, X1 çipinin mevcut cihazlarda yalnızca 100W şarj desteği sunacağı belirtildi. Infinix’in Cheetah X1 çipi, şarj hızlarını bataryanın sağlığını koruyacak şekilde optimize edecek. Gerçek zamanlı izleme ile hız ve sıcaklık arasında bir denge sağlanarak hücrenin ömrü uzatılacak.

Infinix yeni telefonunu özel akıllı şarj kitiyle satışa sunacak, bu bir ilk

Platform, kablolu, kablosuz, ters kablolu ve ters kablosuz şarj dahil olmak üzere gece veya aşırı sıcaklıklar gibi sekiz farklı şarj senaryosu sunacak. Cihazı potansiyel risklere karşı koruyacak 63 seviyeli bir güvenlik kalkanı ile güvenlik garantisi veriliyor.

Bu modül, otomatik müdahale ve kullanıcı uyarıları ile cihazı olası risklere karşı koruyacak. Infinix, Cheetah X1’i daha hızlı işlem, gelişmiş performans ve daha hafif, daha konforlu bir telefon için “inanılmaz derecede küçük” bir boyuta indirgediğini söyledi. Bu yeniliklerin, kullanıcıların günlük hayatlarında büyük kolaylıklar sağlaması ve teknoloji dünyasında yeni standartlar belirlemesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x